8 Kasım 2016 Salı

Irresistible Me Saç Çıtçıtı

 
Saçlarım ince telli ve istediğim uzunlukta olmadığı için çıt çıt saç kaynaklarını denemek istiyordum. İnternette araştırırken  irresistibleme sitesine denk geldim.  

Sitede çeşitli boy ve ağırlıklarda çıt çıt seçenekleri mevcut. Ben 18", 140 gram platin sarısı olanı seçtim. Tam olarak saç renginize uyan tonu bulmak çok zor ama bunlar insan saçı olduğu için istediğiniz renge boyayabilirsiniz. Set 8 parçadan oluşuyor ama benim saçlarım ince olduğu için hepsini kullanmıyorum.Çıt çıtları ister saçınıza hacim kazandırmak isterseniz de uzatmak için kullanabilirsiniz. Dilediğiniz gibi boyayabilir, kestirebilir ya da ısı ile şekillendirebilirsiniz. Kısacası kendi saçınıza ne yapıyorsanız bu saçlara da aynı işlemleri, bir sıkıntı yaşamadan uygulayabilirsiniz.


My hair is so thin and it doesn't grow at all. So i wanted to try hair extensions.When i was looking clip-in extensions online i found irresistibleme

You can use extensions for two ways. You can add length or add volume to your hair. There are so many length and weight options for hair extensions on irresistibleme. I chose their silky touch extensions in 18", 140g platinum blond. It's hard to get perfectly matching hair extensions for your hair color but you can dye them if they are 100% natural human hair extensions. So you can dye these irresistibleme clip-in hair extensions without any issues.
I love these hair extensions they are easy to use and style. I can do anything with these human hair extensions that i can do to my natural hair. This includes dyeing, cutting and heat styling. These hair extensions looked natural in my hair and it is so important for me to have a natural look. My plan is to wear them everyday ;)

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...